Prowadzenie firmy w Hiszpanii - jej zakładanie oraz kwestie podatkowe

Będąc dopiero na początku lokowania swojej firmy za granicą, zazwyczaj mamy sporo pytań, zarówno o koszty jej prowadzenia jak i o formalności, przez które trzeba będzie przebrnąć. Słysząc o różnych przykładach przedsiębiorców, którzy zakładają firmę w Polsce może się nam wydawać, że jest to bardzo skomplikowane i czasochłonne, tym bardziej, że w przypadku innych krajów niejednokrotnie dochodzi jednak także kwestia posługiwania się językiem obcym. Nie można jednak bać się formalności. Jak się jednak okazuje, wcale nie musimy robić wszystkiego na własną rękę. Na rynku wyspecjalizowało się wiele firm, które pomagają założyć działalność gospodarczą za granicą, mogą zaoferować prowadzenie kadr i płac, a także udzielić jakże ważne wsparcia w kwestii tego, jaka jest faktycznie wysokość podatków w Hiszpanii.

 

Formalności związane z zakładaniem firmy

 

Doradcy, którzy specjalizują się w prowadzeniu biznesów w Hiszpanii w pierwszej kolejności mogą doradzić nam, jaka opcja fiskalna będzie dla nas najlepsza. W każdym kraju specyfika prowadzenia firmy może być inna i dobrze jest od razu, z pierwszej ręki otrzymać informacje o tym, jak może to wyglądać w Hiszpanii. Doradcy zajmą się także przygotowaniem wszelkich niezbędnych dokumentów, a także umówią nas z notariuszem. Co ważne, nie trzeba martwić się o swoją niedostateczną znajomość danego języka obcego, który jest uznawany w danym kraju za urzędowy. Dzięki takim doradcom wszelkie dokumenty zostaną nam przedłożone w języku polskim tak, abyśmy wiedzieli, co podpisujemy. Taka firma udzieli nam też wsparcia w wyrobieniu podpisu elektronicznego, dzięki któremu wiele spraw urzędowych będziemy w stanie załatwić w wygodny sposób drogą elektroniczną. Nie będziemy musieli też marnować czasu na przeszukiwanie internetu po to, aby uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania- możemy liczyć na profesjonalne doradztwo i cenne wskazówki. W taki sposób zakładanie działalności w Hiszpanii naprawdę nie jest trudne.

 

A jak przedstawia się kwestia z podatkami?

 

Podatki często spędzają sen z powiek przedsiębiorcom i faktycznie czasem takie kwestie jak podatek dochodowy w Hiszpanii, sposób jego płacenia i jego wysokość mogą być dla nas skomplikowane. Jednakże, wcale nie musimy specjalizować się w tej tematyce, aby podjąć działalność gospodarczą w wybranej przez siebie branży. Znowu, możemy zaufać osobom, które nam doradzą, a potem zajmą się pełną obsługą księgową naszej firmy z uwzględnieniem kwestii podatkowych. Już na starcie uzyskamy od nich rzetelną i potwierdzoną informację, co do tego jaka jest wysokość podatków w Hiszpanii. Takie firmy mogą też udzielać porad przedsiębiorcom, którzy już prowadzą działalność gospodarczą w Hiszpanii, ale nie wszystkie kwestie podatkowe są dla nich jasne, albo też mają jakiś problem związany z rozliczeniami.

 

Na czym może polegać wsparcie w kwestiach podatkowych?

 

Chociażby na przedstawieniu obowiązującego w danym kraju- w tym przypadku w Hiszpanii- kalendarium podatnika. Dzięki takiemu kalendarium zawsze można być na czasie z tym, jakie rozliczenia i zeznania trzeba w danym momencie złożyć w ramach obowiązków fiskalnych. Doradca może nam też podpowiedzieć, kiedy nasza firma będzie mogła skorzystać z prawa do zwolnienia lub obniżki podatku. To bardzo ważne, gdyż czasem nawet nie wiemy o tym, że taka możliwość nam przysługuje, a co za tym idzie nasza niewiedza w oczywisty sposób działa na naszą niekorzyść. Wykonywane optymalizacje podatkowe zawsze zawierają się w granicach prawa i pozwalają przedsiębiorcom na oszczędności. Dodatkowo, możemy uzyskać informacje o procedurach w urzędzie, możliwych sankcjach, a także o sposobie przeprowadzania ewentualnych inspekcji. To także możliwość poproszenia o sporządzenie wniosków związanych z wydawaniem wiążącej interpretacji podatkowej. Dodatkowo, przedstawiciele takiej firmy mogą nas reprezentować w rodzimym dla danego kraju Urzędzie Skarbowym, co niejednokrotnie również jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Odsłony: 197

Wydarzenia marketingowe

14 czerwca 2017 - SEMKRK #6 BIG -  Kraków, Stara Zajezdnia. Start: godz. 16:00. Cena biletów: 199,00 zł.

13-14 września 2017 - Festiwal Marketingu - Warszawa, EXPO XXI, rejestracja bezpłatna