Co może wpływać na pozycjonowanie strony?

 

Pozycjonowanie strony internetowej to sztuczny proces zmierzający do wypromowanie jej na pierwszych miejsca w wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie jest o tyle ważne, że jak pokazują statystyki konsumenci korzystający z wyszukiwarek a poszukujący konkretnych produktów najczęściej odwiedzają strony znajdujące się w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania i bardzo często decydują się na zakup na jednej z tych stron, ma zatem pozycjonowanie ogromny wpływ na marketing i sprzedaż, dlatego też warto skorzystać z tego rodzaju marketingu. Naturalnie do usług pozycjonerskich zatrudniane są specjalistyczne firmy, jednak można zadbać również o pewne elementy, które wpływają na pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Jednym z takich elementów jest odpowiedni serwer www, część pozycjonerów zwraca uwagę, że najlepsze z punktu widzenia pozycjonowania są serwery dedykowane, przeznaczone konkretnie tylko dla jednej strony internetowej. Szerzej na temat różnych rodzajów serwerów można przeczytać na stronie - serwery www.

Kolejnym ważnym elementem dla pozycji strony w wyszukiwarce jest jej budowa. Obecnie Google nagradza wysokimi pozycjami strony posiadające wersję mobilną, czyli takie, które bez problemu można oglądać i z których można korzystać za pośrednictwem urządzeń mobilnych, czyli smartfonów i tabletów. W budowie strony ważna jest także jej optymalizacja, czyli dostosowanie wymiarów obrazów tak, aby ładowały się one stosunkowo szybko, ale były też dobrej jakości. Ważne, aby w kodzie strony panował porządek i nie było tak żadnych zbędnych fragmentów.

Istotna jest także sama zawartość strony internetowej, treść na stronie nie może zostać skopiowana z innych stron, bowiem takie działania Google karze, przez co strona nigdy nie trafi do pierwszej dziesiątki wyników wyszukiwania. Tekst powinien być unikatowy, powinny znaleźć się w nim najważniejsze frazy, ale nie może być ich zbyt wiele. Teksty powinny być rozbudowane i wnosić istotne merytoryczne z punktu widzenia klienta informacje, które zachęcą go do zakupów. 

Odsłony: 1183

Wydarzenia marketingowe

14 czerwca 2017 - SEMKRK #6 BIG -  Kraków, Stara Zajezdnia. Start: godz. 16:00. Cena biletów: 199,00 zł.

13-14 września 2017 - Festiwal Marketingu - Warszawa, EXPO XXI, rejestracja bezpłatna